Namų tvarkymas, valymas

Namų tvarkymas ir valymas

Reguliaraus valymo ir tvarkymo darbai atliekami Jūsų namuose:

  • kilimų siurbimas;
  • grindų plovimas;
  • dulkių valymas;
  • stiklinių paviršių valymas;
  • sanitarinių mazgų valymas;
  • indų plovimas;
  • drabužių lyginimas.

Kiekvienas iš mūsų norime gyventi švarioje aplinkoje, todėl privalome ją tvarkyti ir prižiūrėti. Kasdien susiduriame savo namuose su dulkėmis, o laikas kuomet tenka tvarkyti visus namus ateina periodiškai greitai. Tačiau dulkės nėra vienintelė problema tvarkant namus. Dažnam iš mūsų namų valymas yra visiškai neįdomus ir jokio entuziazmo nesukeliantis darbas. Sugrįžę po sunkių darbų į namus retas iš mūsų turi noro užsiimti namų ruošos darbais, todėl tai atideda savaitgaliui. Tačiau nepamirškime, jog savaitgalis yra skirtas poilsiui. Todėl namų valymą palikite mūsų tvarkytojoms.

Pirmiausia prieš pradedant tvarkyti Jūsų namus – mes atversime langus ir išvėdinsime kambarius. Jei tai 1–2 kambarių butas, tuomet kiekvieną kambarį tvarkysime atskirai nuo pradžios iki pabaigos. Visiškai sutvarkiusios kambarius mūsų tvarkytojos eis tvarkyti virtuvės ar vonios kambarių. Jei kambariuose ar kitose patalpose rasime numestus drabužius ant žemės, juos paimsime ir nunešime i vonios kambarį arba sudėsime juos ant lovos matomojoje vietoje. Nešvarius indus taip pat išnešime ir padėsime į indaplovę arba išplausime. Taip pat surinksime šiukšles. Jei drabužiai kabės ant džiovyklos ir bus sutarta dėl drabužių lyginimo, tai mūsų tvarkytojos juos išlygins, sukabins ant pakabų ir pakabins į drabužių spintą. Nepamiršime ir tvarkingai sulankstyti Jūsų rūbų ir sudėsime juos į stalčius.

Baigusios tvarkyti kambarius pereisime prie virtuvės ir vonios. Su specialiai skirtomis priemonėmis išplausime pačią vonią, vonios ar dušo sieneles, stiklus bei kranus. Išplausime unitazą, nuvalysime nuo lentynėlių dulkes ir nuplausime veidrodžius. Prireikus ant lentynėlių esančius daiktus ar buteliukus taip pat nuvalysime. Išsiurbsime ir su specialiomis priemonėmis išplausime grindis.

Virtuvėje dažniausiai būna daugiausiai darbo. Jei reikės, tai pradžioje išvalysime orkaitę ir viryklę. Sutvarkysime šaldytuvą, išmesime sugedusius maisto produktus ar jų likučius. Nuvalysime nuo visų paviršių dulkes ir nuriebalinsime spintelių paviršius. Prireikus išplausime nešvarius indus rankomis arba sudėsime juos į indaplovę. Išplausime kriauklę, išsiurbsime ir išplausime grindis specialiomis priemonėmis. Baigusios darbus visas surinktas šiukšles išnešime į specialiai tam skirtus konteinerius.